22Úno

Smysl soutěží v USA? E-mail marketing

Souteze.cz expandují na americký trh (jsme ambiciózní 🙂 ). Po několika prvních měsících „dobývání Ameriky“ jsem se rozhodla se s vámi podělit o první dojmy z podob tamních soutěží. Neboli contests, sweepstakes a giveaways…

Sweepstakes nebo contests? Swepstakes jednoznačně převažují

V Americe málokdy narazíte na typickou vědomostní soutěž neboli contest, v níž soutěžící musí splnit nějaký úkol, zpravidla ve formě komentáře, návrhu nebo zodpovězení vědomostní otázky. Většinou na váš vyskočí designově a uživatelsky perfektní landing page s jednoduchým e-mailovým formulářem. Cíl? Jednoznačně získání e-mailové adresy soutěžícího výměnou za sweepstake. Neboli daru. Závěr? E-mail marketing zřejmě funguje i na nahodilé soutěžící, jinak by to pořadatelé nedělali.

Design za jedna s hvězdičkou  

Chruterchraft  Ricola Play Now  Reese’s  FanUp Instant Win Shootout

Naprostá většina soutěží má vytvořenou samostatnou landing page, která jasně říká: „Dejte nám e-mail“. Někdo by si řekl, jak jednoduché je vytvořit správnou landing page vedoucí zákazníka k jasnému úmyslu, ale ono to zas tak jednoduché není. Takže za profesionální vzhled pochvala.

Jenže landing page zpravidla nebývá úplně nejlevnější, zvlášť pokud jste drobný podnikatel a spolupracujete s programátorem externě. A právě tomu je naše aplikace skvělou alternativou. Soutěž je jediným obsahem stránky, vypadá profesionálně a vede uživatele k vyplnění otázek s kontaktními údaji a jejich odeslání. A stojí mnohonásobně méně než tvorba landing page.

Odměny vysoké hodnoty

Contest  Orphan Black  BBC America Valpak Cutest Couple Sweepstakes

K soutěžím o vysoké finanční odměny typu „Enter to Win $ 1 000 000“ působící dojmem jednoho velkého podvodu jsem skeptická. Nicméně obecně jsou na amerických webech odměny velmi vysokých hodnot. Pro Američany není problém dát do soutěže zájezd pro dva za několik tisíc dolarů. Zaplatí vám letenky, hotel, vstup na příslušnou akci a ještě vám dají visu s 1 000 USD k útratě! Ani soutěže o jiné typy cen se však nenechají zahanbit svou cenou. Ceny zpravila neklesají pod 1000 USD a velmi často jsou ve formě různých Gift cards na nákup v obchodě.

Závěr?

 • Palec nahoru designu, který prodává. Skvěle koncipované landing page u webových soutěží. Facebookové soutěže dělané zásadně v aplikacích. Prostě profi look všude, kde to jde.

Jenže jak už bylo řečeno, landing page zpravidla není nejlevnější záležitost a drobnému podnikateli nebo bloggerovi se nemusí vyplatit. Jak z toho ven? Zvolte soutěžní aplikaci!

Nemusíte se bát, že byste o něco přicházeli, protože naše soutěžní aplikace vám k profesionálnímu looku soutěže bohatě postačí. Vaší soutěži tedy zaručí nejen profesionální design, ale rovnou propagaci soutěže nejen mezi návštěvníky vašich stránek, ale také našich – Souteze.cz.

 • Palec dolů soutěžím, lákajících na milionové peněžní výhry, které vypadají jako podvod. Samozřejmě je to můj osobní názor, presumpce neviny je na prvním místě bez výhrad. Uspořádáte-li soutěž v aplikaci, vaše soutěž získává více důvěryhodnosti ze strany soutěžících než soutěž neznámého pořadatele. Výsledky jednotlivých soutěží vyhlašujeme na webu, takže vaše soutěž vytvořená v aplikaci vypadá hned důvěryhodněji 🙂

Inspirovaly vás americké soutěže?

Založte si vlastní profesionální soutěž na Souteze.cz a získejte nejen emailové kontakty!

18Led

Novinky pro rok 2016: Tři vylepšení, která budete milovat!

Pro rok 2016 jsme pro vás připravili hned několik novinek týkajících se pořádání soutěží na Souteze.cz. Jelikož všechny vychází přímo z podnětů vás, pořadatelů online soutěží, jistě vás naše vylepšení potěší 🙂 Tak jdeme na to!

1. Možnost placení přes PayPal

Zapomeňte na zdlouhavé čekání, než přijde platba z jednoho účtu na druhý. Stejně jako je možné si „naklikat“ soutěž během pár minut, tak i placení je nyní jednodušší. Zaplaťte celou sumu jednoduše přes PayPal a vytiskněte si klasickou fakturu. Tuto možnost ocení nejen pořadatelé, kteří spravují soutěž ze zahraničí, ale všichni příznivci moderních platebních metod. Jak tedy platbu přes PayPal provést? Jednoduše zvolte možnost PayPal v momentě, kdy po vás systém požaduje platbu.

Platba za soutěž  Souteže.cz

Dobrá zpráva pro všechny konzervativce: možnost placení kartou i převodem z účtu zůstává jak pro přímou platbu za služby, tak pro dobití kreditu ve vaší peněžence. 🙂

Untitled design2. Pro vaši soutěž zajistíme i distribuci výher

Pokud chcete mít s pořádáním soutěže skutečně co nejméně práce, svěřte ji do našich rukou od A do Z. Nyní se nemusíte zabývat ani pořizováním výher, komunikací s vítězi ohledně jejich předání a následné distribuci cen. Jednoduše nám napište vaši představu o výhrách a my celý proces předání zajistíme sami.

3. Ještě větší výběr soutěží

Na webu Souteze.cz si můžete vybrat soutěž vědomostní nebo fotografickou pořádanou na webu nebo na Facebooku. Přestože drtivá většina firem si z této nabídky vybere, může se stát, že vy mezi ně nepatříte. Pokud máte rádi originální řešení a hledáte tudíž i originální online soutěž pro vaše klienty, rádi pro vás připravíme soutěž na míru. Vše bude dle vašich představ a nastavené tak, aby soutěž co nejlépe splnila vaše očekávání, ať už jde o získávání nových kontaktů pro email marketing nebo představení žhavé novinky ve vašem sortimentu. Pokud vás tato možnost zaujala, můžete ji buď zvolit v nabídce soutěží při zakládání soutěže, nebo nás kontaktujte a my se vám ozveme 🙂

Založení soutěže  Souteže.cz

Líbí se vám naše vylepšení? Jakou změnu byste uvítali vy? Napište nám na info@souteze.cz 🙂

1Pro

Mazaný Facebook aneb na co si dát pozor při zakládání soutěže

Konec roku je ideálním časem na uspořádání online soutěže a Facebook je skvělým pomocníkem. Pomocí relativně jednoduchých aplikací je možné založit si funkční fotografickou nebo otázkovou soutěž. Ani Facebooku však není zase tak úplně jedno, co na své stránce zveřejníte a porušení vlastních pravidel trestá zablokováním soutěžní aplikace nebo celé stránky. Na co si tedy dát pozor?

1. Sdílení a označování přátel

Na první pohled by se mohlo zdát, že pomalu každá druhá soutěž na Facebooku začíná oblíbeným „Sdílejte příspěvek a vyhrajte skvělé ceny…„, nebo něčím v podobném smyslu. Přesně tato výzva je však jednou z nejčastějších chyb, které se jakožto pořadatel soutěže můžete dopustit. Dle oficiálních pravidel totiž „Osobní Timeline a spojení přátel nesmí být použity ke správě propagačních akcí (např. „chcete-li se zúčastnit, sdílejte na vaší Timeline“, „sdílejte na Timeline přítele a získejte další vstupy“ nebo „pokud se chcete zúčastnit, označte v tomto příspěvku svoje přátele“ není povoleno„. Totéž platí pro označování přátel v příspěvku. Jednoduše nesmíte po soutěžících chtít, aby pod soutěžní příspěvek označili pět svých přátel a soutěž tak zdarma šířili.

Máte pocit, že přesně tohle, tedy sdílení a označování přátel, soutěžící automaticky dělají? Jistě, zvláště v případě fotografické soutěže je to totiž nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak získat potřebné hlasy. Spolehněte se tedy na to, že zájemci o výhru budou váš příspěvek sami šířit a neriskujte zbytečným porušováním pravidel.I LIKE HAND AI CS52. Výhra pro majitele největšího počtu hlasů

Organizujete fotografickou soutěž, při níž mají soutěžící za úkol získat co nejvíce hlasů (tedy Liků) pro svou fotografii a díky tomu zvítězit? Pak zřejmě podceňujete soutěžní mafii a riskujete střet s naštvanými autory fotografií, které nevyhrály, přestože jsou na první pohled kvalitnější, než ty vítězné. Není výjimkou, že soutěžící napojený na stejně smýšlející skupinu lidí si dovede sehnat neuvěřitelné množství hlasů a zvítězit tak s naprosto průměrným soutěžním příspěvkem. Pokud se tomuto nemilému překvapení chcete vyhnout, zkuste si trošku pohrát s pravidly a namísto klasického způsobu vyhodnocení zvolte účinnější (a pro vás tak trochu alibistickou) metodu. Nechte soutěžící sbírat hlasy, ale nakonec vyberte vítěze sami. Oblíbené řešení je např. výběr výherců „odbornou porotou“ (vámi) z dvaceti fotografií s nejvyšším počtem získaných hlasů. Díky této jednoduché formulaci získáte možnost vyřadit ze stupně vítězů příspěvky, kterým výhra evidentně nepatří.Vector Button3. Podcenění reklamy

Spoléháte na šíření vaší soutěže pouze přirozenými kanály? Možná je to škoda, neboť úsilí a finance vložené do organizování soutěže o hodnotné ceny by se nemuselo vůbec vyplatit. Vyzkoušejte placenou reklamu přímo na Facebooku! Propagace příspěvků na Facebooku je záležitostí desítek či stovek korun a může vám přinést mnohem více, než do ní investujete. Pokud se v reklamě nevyznáte, zeptejte se odborníka nebo nám napište.

Nezapomínejte však ani na prostředí mimo samotný Facebook. Přestože je soutěž pořádána na něm, vložte ji na klasické soutěžní weby a přilákejte maximální počet soutěžících. Na Facebooku se denně zobrazuje takové množství příspěvků, že by mohla vaše soutěž snadno zapadnout, a tak neuškodí nasměrovat na ni soutěžící z různých zdrojů.

Už víte, jak na správně vytvořenou Facebook soutěž? Založte si ji hned teď na souteze.cz a získejte více zákazníků, právě teď je na to ten správný čas!
10Lis

Velký přehled soutěží – vyberte si tu, která k vám přivede skutečné zákazníky!

Láká vás vidina efektivní propagace vašich služeb či výrobků pomocí online soutěže, ale nevíte, jakou zvolit? Tápete v moři Facebookových možností? A bude pro vaši firmu lepší fotografická, nebo otázková soutěž? Všechny odpovědi a ještě mnohem více získáte v našem velkém přehledu!

Kdyby existoval jednoduchý recept na univerzální soutěž, která zaujme všechny soutěžící a přivede na váš web spousty návštěvníků, asi by neexistovalo tolik druhů soutěží. Jelikož je však každá firma svou nabídkou jedinečná, je třeba dbát i na jedinečnost a vhodnost zvolené propagace. Ostatně to platí pro jakoukoliv reklamu. Zatímco pečivo si každý den kupujeme bez jakýchkoliv vnějších stimulů, nejnovější modely aut bychom pravděpodobně neobjevili, dokud bychom je skutečně nepotřebovali. Pokud se rozhodnete investovat do reklamy formou internetové soutěže, zvolte si takovou, která zaujme vaši cílovou skupinu a přivede na váš web skutečné zákazníky. Z čeho tedy můžete vybírat?

1. OTÁZKOVÁ SOUTĚŽ NA WEB

Jedná se o soutěž, která probíhá přímo na vašem nebo soutěžním webu. Velké firmy také často vytvoří specializovaný web jen pro účely soutěže.

 • Pokud je soutěž přímo na vašem webu, soutěžící se snadno proklikne do jiné sekce a může se rovnou podívat na zboží, které ho zaujme.
 • Eliminujete množství soutěžících, kteří se zúčastní spousty soutěží, aniž by se doopravdy zajímali o pořadatele.
 • Na vlastním webu můžete pracovat s podrobnými statistikami a využít tak soutěž i k analýze stránek.
 • Pokud pořádáte soutěž přes soutěžní portál, získáte spoustu soutěžících a další možnosti profesionální propagace s minimální námahou.

Pro koho je vhodná:

 • Firmy, které potřebují nasměrovat zákazníky přímo na svůj web.
 • Weby, které chtějí získat reálné statistiky a dále s nimi pracovat.
 • E-shopy, které hledají skutečné zákazníky, ne jen soutěžící.

Podívejte se na konkrétní příklad, jak vypadá otázková soutěž na web:

Webová soutěž může mít vcelku jakoukoliv grafickou podobu, vše závisí na preferencích pořadatele. Důležité je však uvést všechny povinné informace, jako jsou pravidla, termín a ceny v soutěži. To platí ostatně pro jakoukoliv formu internetové soutěže.

Výhodou webové soutěže je také to, že ji můžete snadno vložit i na váš web (a vlastně jakýkoliv další web) a tím lákat ještě více soutěžících. Soutěž vložíte pomocí automaticky vygenerovaného odkazu a na vašich stránkách bude vypadat nějak takto:

Pro firmy  Jak si objednat.cz

 

2. OTÁZKOVÁ SOUTĚŽ NA FACEBOOK

Soutěž pořádaná na Facebooku se snadno zakládá a výborně se propaguje. Těžko ji však dostanete k uživatelům, kteří na Facebooku nesoutěží či vůbec nemají účet (např. starší generace).

 • Pomocí otázek můžete šikovně nasměrovat soutěžící přímo na váš web – ptejte se na otázky ohledně vašich služeb či nabídky produktů (např. V kolika vůních se vyrábí mýdlo X?).
 • Nezapomeňte připojit nápovědu – nechcete přece, aby se soutěžící na webu ztratili a k dokončení soutěže se již nevrátili (např. odkaz na kategorii mýdel na vašem webu).
 • Díky předpřipraveným aplikacím vytvoříte soutěž během pár minut.
 • Díky sdílení a aktivitě soutěžících získáte více soutěžících. Ale pozor, dle pravidel Facebooku nesmíte sdílení soutěže po soutěžících požadovat! Shánění „Liků“ však ano.
 • Facebook nabízí poměrně efektivní možnosti propagace za rozumnou cenu – využijte ji!

Pro koho je vhodná:

 • Firmy, které chtějí představit svoji (novou) nabídku.
 • E-shopy, které chtějí nalákat k nákupu např. před Vánoci.
 • Online magazíny a kulturní portály, které chtějí propagovat konkrétní akci.
 • Weby, které potřebují získat nové uživatele či odběratele obchodních sdělení.

Podívejte se na konkrétní příklad, jak vypadá otázková soutěž na Facebook:

FB otázková soutěž

3. FOTOGRAFICKÁ SOUTĚŽ NA FACEBOOK

 • Díky aktivitě soutěžících bude vaše soutěž i celá firma více vidět – využijte Facebook!
 • Pomocí vhodně zvoleného tématu můžete získat originální fotografie pro další použití (např. vyfoťte vašeho mazlíčka – web s krmivy).
 • Nezapomeňte zvolit odpovídající cenu – soutěžící mají s pořízením fotografie jisté úsilí a kvůli klíčence či pytlíku bonbonů jej vynakládat nebudou.

Pro koho je vhodná:

 • Firmy, které se chtějí dostat do povědomí určité skupiny zákazníků (např. konzumenti čokolády).
 • Firmy, které se orientují na mladé – zajímavá soutěž se bude šířit sama jako virál.
 • E-shopy, které chtějí nalákat k nákupu např. před Vánoci.
 • Pořadatelé, kteří chtějí být na Facebooku vidět- soutěžní fotku každý rád sdílí.

Podívejte se na konkrétní příklad, jak vypadá fotografická soutěž na Facebook:

FB foto soutěž

Jaké soutěže si tedy můžete založit přes Soutěže.cz? 

Webová otázková soutěž – již od 500,- +DPH

Facebooková otázková soutěž – již od 500,- +DPH

Facebooková fotografická soutěž – již od 2000,- + DPH

Ještě stále nevíte, jakou soutěž zvolit právě pro vaši firmu? Ptejte se nás na info@souteze.cz !

4Říj

Soutěže na Facebooku očima Jana Bartoše

S online soutěžemi se poslední dobou doslova roztrhl pytel. Firmy se snaží nalákat soutěžící a sbírat cenné kontakty. Jak se ale v moři Facebookových soutěží vyznat, a na co si dát pozor? Jaký typ soutěží je vhodný pro malé, nebo naopak velké firmy? Jak zabránit soutěžní mafii pokazit celý váš záměr? A je něco, co Facebook zakazuje? Odpovědi na tyto otázky a spoustu dalších inspirativních informací najdete ve rozhovoru, který pro mladypodnikatel.cz natočil odborník na slovo vzatý Jan Bartoš.

VIDEO Jak uspořádat soutěž na Facebooku  MladýPodnikatel.cz

Co si o soutěžích na Facebooku myslíte vy?

Napište nám do komentářů nebo přejděte rovnou na Soutěže.cz

© Copyright 2014, All Rights Reserved