22Úno

Smysl soutěží v USA? E-mail marketing

Souteze.cz expandují na americký trh (jsme ambiciózní 🙂 ). Po několika prvních měsících „dobývání Ameriky“ jsem se rozhodla se s vámi podělit o první dojmy z podob tamních soutěží. Neboli contests, sweepstakes a giveaways…

Sweepstakes nebo contests? Swepstakes jednoznačně převažují

V Americe málokdy narazíte na typickou vědomostní soutěž neboli contest, v níž soutěžící musí splnit nějaký úkol, zpravidla ve formě komentáře, návrhu nebo zodpovězení vědomostní otázky. Většinou na váš vyskočí designově a uživatelsky perfektní landing page s jednoduchým e-mailovým formulářem. Cíl? Jednoznačně získání e-mailové adresy soutěžícího výměnou za sweepstake. Neboli daru. Závěr? E-mail marketing zřejmě funguje i na nahodilé soutěžící, jinak by to pořadatelé nedělali.

Design za jedna s hvězdičkou  

Chruterchraft  Ricola Play Now  Reese’s  FanUp Instant Win Shootout

Naprostá většina soutěží má vytvořenou samostatnou landing page, která jasně říká: „Dejte nám e-mail“. Někdo by si řekl, jak jednoduché je vytvořit správnou landing page vedoucí zákazníka k jasnému úmyslu, ale ono to zas tak jednoduché není. Takže za profesionální vzhled pochvala.

Jenže landing page zpravidla nebývá úplně nejlevnější, zvlášť pokud jste drobný podnikatel a spolupracujete s programátorem externě. A právě tomu je naše aplikace skvělou alternativou. Soutěž je jediným obsahem stránky, vypadá profesionálně a vede uživatele k vyplnění otázek s kontaktními údaji a jejich odeslání. A stojí mnohonásobně méně než tvorba landing page.

Odměny vysoké hodnoty

Contest  Orphan Black  BBC America Valpak Cutest Couple Sweepstakes

K soutěžím o vysoké finanční odměny typu „Enter to Win $ 1 000 000“ působící dojmem jednoho velkého podvodu jsem skeptická. Nicméně obecně jsou na amerických webech odměny velmi vysokých hodnot. Pro Američany není problém dát do soutěže zájezd pro dva za několik tisíc dolarů. Zaplatí vám letenky, hotel, vstup na příslušnou akci a ještě vám dají visu s 1 000 USD k útratě! Ani soutěže o jiné typy cen se však nenechají zahanbit svou cenou. Ceny zpravila neklesají pod 1000 USD a velmi často jsou ve formě různých Gift cards na nákup v obchodě.

Závěr?

 • Palec nahoru designu, který prodává. Skvěle koncipované landing page u webových soutěží. Facebookové soutěže dělané zásadně v aplikacích. Prostě profi look všude, kde to jde.

Jenže jak už bylo řečeno, landing page zpravidla není nejlevnější záležitost a drobnému podnikateli nebo bloggerovi se nemusí vyplatit. Jak z toho ven? Zvolte soutěžní aplikaci!

Nemusíte se bát, že byste o něco přicházeli, protože naše soutěžní aplikace vám k profesionálnímu looku soutěže bohatě postačí. Vaší soutěži tedy zaručí nejen profesionální design, ale rovnou propagaci soutěže nejen mezi návštěvníky vašich stránek, ale také našich – Souteze.cz.

 • Palec dolů soutěžím, lákajících na milionové peněžní výhry, které vypadají jako podvod. Samozřejmě je to můj osobní názor, presumpce neviny je na prvním místě bez výhrad. Uspořádáte-li soutěž v aplikaci, vaše soutěž získává více důvěryhodnosti ze strany soutěžících než soutěž neznámého pořadatele. Výsledky jednotlivých soutěží vyhlašujeme na webu, takže vaše soutěž vytvořená v aplikaci vypadá hned důvěryhodněji 🙂

Inspirovaly vás americké soutěže?

Založte si vlastní profesionální soutěž na Souteze.cz a získejte nejen emailové kontakty!

8Pro

Velká případová studie za rok 2015 – inspirujte se u těch nejlepších soutěží!

Pomalu (ale jistě) se blíží konec roku, a tak nám dnes dovolte trochu bilancování. Rádi bychom vám představili ty nejúspěšnější soutěže, které na webu Souteze.cz proběhly během roku 2015. Každá je jiná, každá měla trochu jiný cíl, ale všechny mají jedno společné: svým organizátorům přinesly přesně to, co bylo jejich účelem. Pokud nechcete zbytečně tápat v tajemstvích a záhadách těch správných cen, vhodně položených otázek a perfektního načasování, inspirujte se právě u těch nejlepších soutěží z našeho webu. Opisování povoleno 🙂

1. Pestrá soutěž s Pestrým Jídelníčkem 1447245678_Banner-Tesco

O jaký typ soutěže se jednalo:

 • Firma Pestrý Jídelníček pořádá na svém webu pravidelně soutěže s jednoduchými pravidly, která se víceméně opakují. Principem je sbírání bodů na registraci na portále, doporučení známým, pravidelnou aktualizaci profilu atd.
 • Soutěž tedy probíhá přímo na webu firmy a Souteze.cz se stará o propagaci.
 • V případě konkrétní soutěže byla soutěž zvýrazněna, vložena na 20 vlastních soutěžních webů a 8 nejnavštěvovanějších konkurenčních soutěžních webů a byl rozeslán exkluzivní newsletter do databáze kontaktů soutěžících z webu Souteze.cz.

Čeho bylo dosaženo:

 • Oproti jiným odkazovým soutěžím se díky kombinaci příplatkových služeb od Souteze.cz soutěže zúčastnilo téměř 1000 soutěžících (soutěž trvala 1 měsíc).
 • Pořadatel získal stejný počet funkčních e-mailových kontaktů na soutěžící se zájmem o jeho služby.

Co si z toho můžeme vzít:

 • Zvýraznění PODSTATNĚ NAVYŠUJE počet soutěžících – o 300-400 týdně.
 • NEJÚČINNĚJŠÍ reklama je ta, která je cílená přímo NA SOUTĚŽÍCÍ. Proto se vyplatí poslat newsletter pravidelným uživatelům portálu Souteze.cz.
 • Vložení na další soutěžní weby pomáhá šíření soutěže. Díky tomu vaši soutěž najde více náhodných uživatelů internetu.

2. Hravá fotosoutěž se Sparkys 1412325579_2014-10-810x483-fotosoutez-02

O jaký typ soutěže se jednalo:

 • Fotografická soutěž na Facebooku, pořádaná webem Souteze.cz.
 • Soutěžící měli za úkol posílat fotky svých dětí, které se tak mohly stát tváří katalogu Sparkys na další sezónu. Fotografie získávaly na Facebooku hlasy a z nejlepších vybrala firma sama vítěze.
 • Soutěž tedy probíhala na záložce Facebookové stránky firmy Sparkys a zároveň byla umístěna na webu Souteze.cz na předních pozicích.

Čeho bylo dosaženo:

 • Během jediného měsíce trvání soutěže získala Facebooková stránka Sparkys 5 100 nových fanoušků, kteří rozdělili mezi 51 soutěžících neuvěřitelných 14 232 soutěžních hlasů.
 • Díky kombinovanému způsobu vyhodnocení (sbírání hlasů a následné vyhodnocení nejlepších porotou) si firma vybrala skutečně kvalitní vítězné fotografie a vyhnula se možným problémům se „soutěžní mafií“.

Co si z toho můžeme vzít:

 • Facebook je MNOHEM ÚČINNĚJŠÍ nástroj, než si možná myslíte. Přestože 51 soutěžících se může zdát na první pohled jako malé číslo, 5 100 přivedených fanoušků je údaj, který vám přinese skutečné zákazníky.
 • Výhrou v soutěži nemusí být jen HMOTNÁ CENA. Pro Sparkys jsme zvolili kombinaci finanční odměny pro vítěze a zároveň „proslavení“ potomka :).
 • I pořadatel soutěží získal víc – ušetřil za hledání profesionálních dětských modelů do katalogu.

3. Cestovatelská soutěž z CK Novaljaimg19882

O jaký typ soutěže se jednalo:

 • Webová otázková (vědomostní) soutěž pořádaná přímo na  stránce Souteze.cz.
 • Soutěžící měli za úkol odpovídat na jednoduché otázky, k nimž byla poskytnuta nápověda v podobě odkazu na web CK, a tipnout si odpověď na rozhodující otázku.
 • Pořadatel zvolil atraktivní cenu – zájezd z vlastního katalogu, což byl před začátkem letní sezóny skvělý tah.

Čeho bylo dosaženo:

 • Soutěž byla maximálně podpořena kombinací příplatkových služeb – zvýraznění na hlavní straně Souteze.cz, rozeslání exkluzivního newsletteru a vložení na další soutěžní weby.
 • Díky atraktivní hlavní výhře a účinné propagaci se soutěže zúčastnilo rekordních 5 107 soutěžících během 2,5 měsíce.
 • CK Novalja vhodně zvolila cenu– vlastní produkt, díky čemuž mohla získat další klienty na základě doporučení spokojených výherců.

Co si z toho můžeme vzít:

 • Soutěž pořádaná přímo na soutěžním portále Souteze.cz získá MAXIMÁLNÍ PUBLICITU díky umístění mezi zvýrazněnými soutěžemi po celou dobu jejího trvání.
 • Zvolíte-li jako výhru vlastní výrobek nebo službu, nejen že UŠETŘÍTE finančně, ale zároveň zvýšíte šanci na dobré recenze vašich produktů – lidé dají na osobní doporučení mnohem více, než na reklamu.
 • I bez Facebooku lze uskutečnit soutěž, která počtem soutěžících trhá rekordy!

 

Třešnička na dortu – Lechtivá soutěž s Růžovým Slonem 😉

Pro populární eshop s erotickými pomůckami Růžový slon jsme připravili otázkovou webovou soutěž na léto. Soutěž byla umístěna jak na našem webu, tak na stránkách pořadatele. Byl ovšem trošku oříšek, jak vyřešit propagaci na Facebooku, když Facebook reklamu u příspěvků se sexuální tématikou nepovoluje. Nakonec jsme však zvládli i toto a soutěž přinesla necelých 1 000 soutěžících během dvou měsíců a přes 580 000 zobrazení pořádajícího webu.

Chcete vědět, jak jsme si s nelehkým úkolem oklamat Facebook poradili? Posuďte sami 🙂

11140241_1015051841846439_7297921923356883112_n

Inspirovaly vás úspěšné soutěže tohoto roku? Přemýšlíte o založení vlastní soutěže na Souteze.cz? Nebojte se nás zeptat, rádi vám pomůžeme s organizací i propagací!

Napište nám!

Věděli jste, že soutěž si můžete naklikat během pár minut i sami?

1Pro

Mazaný Facebook aneb na co si dát pozor při zakládání soutěže

Konec roku je ideálním časem na uspořádání online soutěže a Facebook je skvělým pomocníkem. Pomocí relativně jednoduchých aplikací je možné založit si funkční fotografickou nebo otázkovou soutěž. Ani Facebooku však není zase tak úplně jedno, co na své stránce zveřejníte a porušení vlastních pravidel trestá zablokováním soutěžní aplikace nebo celé stránky. Na co si tedy dát pozor?

1. Sdílení a označování přátel

Na první pohled by se mohlo zdát, že pomalu každá druhá soutěž na Facebooku začíná oblíbeným „Sdílejte příspěvek a vyhrajte skvělé ceny…„, nebo něčím v podobném smyslu. Přesně tato výzva je však jednou z nejčastějších chyb, které se jakožto pořadatel soutěže můžete dopustit. Dle oficiálních pravidel totiž „Osobní Timeline a spojení přátel nesmí být použity ke správě propagačních akcí (např. „chcete-li se zúčastnit, sdílejte na vaší Timeline“, „sdílejte na Timeline přítele a získejte další vstupy“ nebo „pokud se chcete zúčastnit, označte v tomto příspěvku svoje přátele“ není povoleno„. Totéž platí pro označování přátel v příspěvku. Jednoduše nesmíte po soutěžících chtít, aby pod soutěžní příspěvek označili pět svých přátel a soutěž tak zdarma šířili.

Máte pocit, že přesně tohle, tedy sdílení a označování přátel, soutěžící automaticky dělají? Jistě, zvláště v případě fotografické soutěže je to totiž nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak získat potřebné hlasy. Spolehněte se tedy na to, že zájemci o výhru budou váš příspěvek sami šířit a neriskujte zbytečným porušováním pravidel.I LIKE HAND AI CS52. Výhra pro majitele největšího počtu hlasů

Organizujete fotografickou soutěž, při níž mají soutěžící za úkol získat co nejvíce hlasů (tedy Liků) pro svou fotografii a díky tomu zvítězit? Pak zřejmě podceňujete soutěžní mafii a riskujete střet s naštvanými autory fotografií, které nevyhrály, přestože jsou na první pohled kvalitnější, než ty vítězné. Není výjimkou, že soutěžící napojený na stejně smýšlející skupinu lidí si dovede sehnat neuvěřitelné množství hlasů a zvítězit tak s naprosto průměrným soutěžním příspěvkem. Pokud se tomuto nemilému překvapení chcete vyhnout, zkuste si trošku pohrát s pravidly a namísto klasického způsobu vyhodnocení zvolte účinnější (a pro vás tak trochu alibistickou) metodu. Nechte soutěžící sbírat hlasy, ale nakonec vyberte vítěze sami. Oblíbené řešení je např. výběr výherců „odbornou porotou“ (vámi) z dvaceti fotografií s nejvyšším počtem získaných hlasů. Díky této jednoduché formulaci získáte možnost vyřadit ze stupně vítězů příspěvky, kterým výhra evidentně nepatří.Vector Button3. Podcenění reklamy

Spoléháte na šíření vaší soutěže pouze přirozenými kanály? Možná je to škoda, neboť úsilí a finance vložené do organizování soutěže o hodnotné ceny by se nemuselo vůbec vyplatit. Vyzkoušejte placenou reklamu přímo na Facebooku! Propagace příspěvků na Facebooku je záležitostí desítek či stovek korun a může vám přinést mnohem více, než do ní investujete. Pokud se v reklamě nevyznáte, zeptejte se odborníka nebo nám napište.

Nezapomínejte však ani na prostředí mimo samotný Facebook. Přestože je soutěž pořádána na něm, vložte ji na klasické soutěžní weby a přilákejte maximální počet soutěžících. Na Facebooku se denně zobrazuje takové množství příspěvků, že by mohla vaše soutěž snadno zapadnout, a tak neuškodí nasměrovat na ni soutěžící z různých zdrojů.

Už víte, jak na správně vytvořenou Facebook soutěž? Založte si ji hned teď na souteze.cz a získejte více zákazníků, právě teď je na to ten správný čas!
23Lis

Chcete přilákat zákazníky na největší nákupní sezónu roku? Je nejvyšší čas!

Vánoce jsou svátky klidu, míru… a taky největšího průvanu v obchodních skladech a našich peněženkách. Pokud chcete přimět co nejvíce zákazníků, aby utratili své poctivě vydělané peníze právě u vás, je nejvyšší čas jim naservírovat neodolatelnou nabídku až pod nos! Zapomeňte letos na slevy a dárky zdarma, snažte se přilákat co nejvíce těch, co u vás nakoupí bez podmínek. Nevíte jak? Zorganizujte online soutěž!Vánoční ozdobaPropagace vaší firmy prostřednictvím online soutěže má před Vánoci hned několik výhod. Zatímco přes rok se snažíte dostat se do povědomí co nejvíce lidí a získat cenné emailové kontakty pro vlastní email marketing, na sklonku podzimu je cíl jasně definovaný: zvýšit prodeje Vánočních dárků na maximum! Vánoce jsou z komerčního hlediska ideální příležitostí k tomu prodat úplně cokoliv. Ať už vyrábíte zajímavé produkty, nebo nabízíte kvalitní služby.

Největším plusem vaší soutěže je fakt, že dáváte soutěžícím možnost vyhrát něco zdarma. Před Vánoci se hodí každá koruna a všichni rádi ušetří za dárek, který získali za pár kliknutí. Pamatujte na to při výběru soutěžních cen– nabídněte vstupenky na kulturní akci, která se koná až v novém roce nebo dárkový poukaz na vlastní služby s platností po celý příští rok. Velmi lákavou cenou je určitě jakákoli elektronika– nemusíte investovat statisíce, soutěžící hravě nalákáte i na jednoduchý tablet či designová sluchátka.

Dalším přínosem je to, že se do povědomí zákazníků dostanete přesně v momentě, kdy se rozhodují o Vánočních nákupech. Lidé si často nevědí rady s tím, co koupit, a lákavá nabídka je může hodně rychle přesvědčit k nákupu. Využijte sílu Facebooku a vytvořte atraktivní soutěž, kterou budou lidé sami sdílet. Díky tomu získáte mnoho soutěžících i těch, kteří zavítají na vaše stránky a rovnou nakoupí.Lebkuchenmann vor weiem HintergrundJak na to?

Vytvoření internetové soutěže není nic těžkého, v zásadě stačí splnit několik jednoduchých podmínek:

Vybrat typ soutěže– chcete, aby vám soutěžící zasílali fotografie, nebo odpovídali na otázky?

Zvolit ceny do soutěže – nezapomeňte vybrat takové, které odpovídají náročnosti soutěžního úkolu.

Vypustit soutěž do světa – nenechávejte si soutěž pro sebe, dejte o sobě vědět! Rozešlete emaily, udělejte reklamu na Facebooku a umístěte soutěž na všechny dostupné soutěžní portály! Podívejte se na další možnosti propagace.

Tip na závěr

Využijte nezaměnitelnou Vánoční atmosféru a pohrajte si s grafikou vaší soutěže! Spoustou sněhu, cukroví, ozdob a světýlek určitě nic nezkazíte. Vzbuďte v soutěžících pocit, že už díky soutěžení se dostanou do té správné sváteční nálady!

Potřebujete poradit s vytvořením vhodné soutěže pro vaši firmu? Napište nám na info@souteze.cz a my vám rádi poradíme 🙂

10Lis

Velký přehled soutěží – vyberte si tu, která k vám přivede skutečné zákazníky!

Láká vás vidina efektivní propagace vašich služeb či výrobků pomocí online soutěže, ale nevíte, jakou zvolit? Tápete v moři Facebookových možností? A bude pro vaši firmu lepší fotografická, nebo otázková soutěž? Všechny odpovědi a ještě mnohem více získáte v našem velkém přehledu!

Kdyby existoval jednoduchý recept na univerzální soutěž, která zaujme všechny soutěžící a přivede na váš web spousty návštěvníků, asi by neexistovalo tolik druhů soutěží. Jelikož je však každá firma svou nabídkou jedinečná, je třeba dbát i na jedinečnost a vhodnost zvolené propagace. Ostatně to platí pro jakoukoliv reklamu. Zatímco pečivo si každý den kupujeme bez jakýchkoliv vnějších stimulů, nejnovější modely aut bychom pravděpodobně neobjevili, dokud bychom je skutečně nepotřebovali. Pokud se rozhodnete investovat do reklamy formou internetové soutěže, zvolte si takovou, která zaujme vaši cílovou skupinu a přivede na váš web skutečné zákazníky. Z čeho tedy můžete vybírat?

1. OTÁZKOVÁ SOUTĚŽ NA WEB

Jedná se o soutěž, která probíhá přímo na vašem nebo soutěžním webu. Velké firmy také často vytvoří specializovaný web jen pro účely soutěže.

 • Pokud je soutěž přímo na vašem webu, soutěžící se snadno proklikne do jiné sekce a může se rovnou podívat na zboží, které ho zaujme.
 • Eliminujete množství soutěžících, kteří se zúčastní spousty soutěží, aniž by se doopravdy zajímali o pořadatele.
 • Na vlastním webu můžete pracovat s podrobnými statistikami a využít tak soutěž i k analýze stránek.
 • Pokud pořádáte soutěž přes soutěžní portál, získáte spoustu soutěžících a další možnosti profesionální propagace s minimální námahou.

Pro koho je vhodná:

 • Firmy, které potřebují nasměrovat zákazníky přímo na svůj web.
 • Weby, které chtějí získat reálné statistiky a dále s nimi pracovat.
 • E-shopy, které hledají skutečné zákazníky, ne jen soutěžící.

Podívejte se na konkrétní příklad, jak vypadá otázková soutěž na web:

Webová soutěž může mít vcelku jakoukoliv grafickou podobu, vše závisí na preferencích pořadatele. Důležité je však uvést všechny povinné informace, jako jsou pravidla, termín a ceny v soutěži. To platí ostatně pro jakoukoliv formu internetové soutěže.

Výhodou webové soutěže je také to, že ji můžete snadno vložit i na váš web (a vlastně jakýkoliv další web) a tím lákat ještě více soutěžících. Soutěž vložíte pomocí automaticky vygenerovaného odkazu a na vašich stránkách bude vypadat nějak takto:

Pro firmy  Jak si objednat.cz

 

2. OTÁZKOVÁ SOUTĚŽ NA FACEBOOK

Soutěž pořádaná na Facebooku se snadno zakládá a výborně se propaguje. Těžko ji však dostanete k uživatelům, kteří na Facebooku nesoutěží či vůbec nemají účet (např. starší generace).

 • Pomocí otázek můžete šikovně nasměrovat soutěžící přímo na váš web – ptejte se na otázky ohledně vašich služeb či nabídky produktů (např. V kolika vůních se vyrábí mýdlo X?).
 • Nezapomeňte připojit nápovědu – nechcete přece, aby se soutěžící na webu ztratili a k dokončení soutěže se již nevrátili (např. odkaz na kategorii mýdel na vašem webu).
 • Díky předpřipraveným aplikacím vytvoříte soutěž během pár minut.
 • Díky sdílení a aktivitě soutěžících získáte více soutěžících. Ale pozor, dle pravidel Facebooku nesmíte sdílení soutěže po soutěžících požadovat! Shánění „Liků“ však ano.
 • Facebook nabízí poměrně efektivní možnosti propagace za rozumnou cenu – využijte ji!

Pro koho je vhodná:

 • Firmy, které chtějí představit svoji (novou) nabídku.
 • E-shopy, které chtějí nalákat k nákupu např. před Vánoci.
 • Online magazíny a kulturní portály, které chtějí propagovat konkrétní akci.
 • Weby, které potřebují získat nové uživatele či odběratele obchodních sdělení.

Podívejte se na konkrétní příklad, jak vypadá otázková soutěž na Facebook:

FB otázková soutěž

3. FOTOGRAFICKÁ SOUTĚŽ NA FACEBOOK

 • Díky aktivitě soutěžících bude vaše soutěž i celá firma více vidět – využijte Facebook!
 • Pomocí vhodně zvoleného tématu můžete získat originální fotografie pro další použití (např. vyfoťte vašeho mazlíčka – web s krmivy).
 • Nezapomeňte zvolit odpovídající cenu – soutěžící mají s pořízením fotografie jisté úsilí a kvůli klíčence či pytlíku bonbonů jej vynakládat nebudou.

Pro koho je vhodná:

 • Firmy, které se chtějí dostat do povědomí určité skupiny zákazníků (např. konzumenti čokolády).
 • Firmy, které se orientují na mladé – zajímavá soutěž se bude šířit sama jako virál.
 • E-shopy, které chtějí nalákat k nákupu např. před Vánoci.
 • Pořadatelé, kteří chtějí být na Facebooku vidět- soutěžní fotku každý rád sdílí.

Podívejte se na konkrétní příklad, jak vypadá fotografická soutěž na Facebook:

FB foto soutěž

Jaké soutěže si tedy můžete založit přes Soutěže.cz? 

Webová otázková soutěž – již od 500,- +DPH

Facebooková otázková soutěž – již od 500,- +DPH

Facebooková fotografická soutěž – již od 2000,- + DPH

Ještě stále nevíte, jakou soutěž zvolit právě pro vaši firmu? Ptejte se nás na info@souteze.cz !

© Copyright 2014, All Rights Reserved