Nezařazené

9Úno

Soutěžte podle pravidel

Internetové soutěžení se během pár stalo velmi vyhledávanou položkou na seznamu zálib velkého množství uživatelů, které tráví čas na sociálních sítích a nebo jen tak brouzdají internetem. Pořádání různých soutěží nabízí bezesporu řadu výhod. Ať už zisk potřebných kontaktů, fanoušků, případných konverzí nebo šíření povědomí o značce či produktu. Jejich pořadatelé však mnohdy nerespektují nastavená pravidla, snaží se je všemožně obejít, nebo je ve většině případů vůbec neznají. I zde však platí, že si není radno zahrávat.
V nejlepším případě vám nebude schválena placená reklama, v tom horším vám Facebook právem zruší stránku, v tom nejhorším odradíte věrné fanoušky, u kterých celý proces začíná i končí.
Read More »

11Srp

Vyhodnocení 24. bonusového programu (1.5.2015 – 30.7.2016)

Dne 30.7. 2016 skončil již 24. bonusový program. Během 3 letních měsíců jeho platnosti bylo zveřejněno celkem 608 soutěží! A kdo si tentokrát užije super ceny?

Konečné vyhodnocení: 

 • Celkem bylo v 23. kole bonusového programu zveřejněno 608 soutěží
 • Soutěžící s nejvyšším počtem bodů získal celkem 936 bodů
 • Celkový počet nasbíraných bodů ve všech soutěžích kumulativně byl 130 676 bodů

Konečné výsledky:

Pořadí Uživatel Počet bodů Výhra
1. Luciferek13 936 Elektronický klíč na Steam na hru The Darkness II v hodnotě 810 Kč
2. mokrpetr 920 Elektronický klíč na Steam na hru Cities in Motion 2 v hodnotě 540 Kč
3. bobo 916 Elektronický klíč na Steam na hru Company of Heroes v hodnotě 351 Kč
4. nagoska 902 Elektronický klíč na Steam na hru Contagion v hodnotě 270 Kč
5. aduja 899 Elektronický klíč na Steam na hru 140 v hodnotě 135 Kč

Výhercům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalším soutěžení! 

Jako soutěžící máte možnost vyhrávat, i když se s vašimi soutěžními tipy neumísťujete zrovna na předních příčkách nebo vám štěstěna nepřeje při losování. V našem bonusovém programu totiž platí pravidlo, že čím víc se účastníte, tím více získáte! U nás vás oceníme už za aktivitu – stačí nás sdílet na Facebooku, doporučovat dalším soutěžícím a samozřejmě co nejvíce soutěžit. Přečtěte si článek, jak vyhrávat v Bonusovém programu a neuklikat seVyhraje jednoduše ten, kdo získá nejvíce bodů!

 

23Lis

Chcete přilákat zákazníky na největší nákupní sezónu roku? Je nejvyšší čas!

Vánoce jsou svátky klidu, míru… a taky největšího průvanu v obchodních skladech a našich peněženkách. Pokud chcete přimět co nejvíce zákazníků, aby utratili své poctivě vydělané peníze právě u vás, je nejvyšší čas jim naservírovat neodolatelnou nabídku až pod nos! Zapomeňte letos na slevy a dárky zdarma, snažte se přilákat co nejvíce těch, co u vás nakoupí bez podmínek. Nevíte jak? Zorganizujte online soutěž!Vánoční ozdobaPropagace vaší firmy prostřednictvím online soutěže má před Vánoci hned několik výhod. Zatímco přes rok se snažíte dostat se do povědomí co nejvíce lidí a získat cenné emailové kontakty pro vlastní email marketing, na sklonku podzimu je cíl jasně definovaný: zvýšit prodeje Vánočních dárků na maximum! Vánoce jsou z komerčního hlediska ideální příležitostí k tomu prodat úplně cokoliv. Ať už vyrábíte zajímavé produkty, nebo nabízíte kvalitní služby.

Největším plusem vaší soutěže je fakt, že dáváte soutěžícím možnost vyhrát něco zdarma. Před Vánoci se hodí každá koruna a všichni rádi ušetří za dárek, který získali za pár kliknutí. Pamatujte na to při výběru soutěžních cen– nabídněte vstupenky na kulturní akci, která se koná až v novém roce nebo dárkový poukaz na vlastní služby s platností po celý příští rok. Velmi lákavou cenou je určitě jakákoli elektronika– nemusíte investovat statisíce, soutěžící hravě nalákáte i na jednoduchý tablet či designová sluchátka.

Dalším přínosem je to, že se do povědomí zákazníků dostanete přesně v momentě, kdy se rozhodují o Vánočních nákupech. Lidé si často nevědí rady s tím, co koupit, a lákavá nabídka je může hodně rychle přesvědčit k nákupu. Využijte sílu Facebooku a vytvořte atraktivní soutěž, kterou budou lidé sami sdílet. Díky tomu získáte mnoho soutěžících i těch, kteří zavítají na vaše stránky a rovnou nakoupí.Lebkuchenmann vor weiem HintergrundJak na to?

Vytvoření internetové soutěže není nic těžkého, v zásadě stačí splnit několik jednoduchých podmínek:

Vybrat typ soutěže– chcete, aby vám soutěžící zasílali fotografie, nebo odpovídali na otázky?

Zvolit ceny do soutěže – nezapomeňte vybrat takové, které odpovídají náročnosti soutěžního úkolu.

Vypustit soutěž do světa – nenechávejte si soutěž pro sebe, dejte o sobě vědět! Rozešlete emaily, udělejte reklamu na Facebooku a umístěte soutěž na všechny dostupné soutěžní portály! Podívejte se na další možnosti propagace.

Tip na závěr

Využijte nezaměnitelnou Vánoční atmosféru a pohrajte si s grafikou vaší soutěže! Spoustou sněhu, cukroví, ozdob a světýlek určitě nic nezkazíte. Vzbuďte v soutěžících pocit, že už díky soutěžení se dostanou do té správné sváteční nálady!

Potřebujete poradit s vytvořením vhodné soutěže pro vaši firmu? Napište nám na info@souteze.cz a my vám rádi poradíme 🙂

10Lis

Velký přehled soutěží – vyberte si tu, která k vám přivede skutečné zákazníky!

Láká vás vidina efektivní propagace vašich služeb či výrobků pomocí online soutěže, ale nevíte, jakou zvolit? Tápete v moři Facebookových možností? A bude pro vaši firmu lepší fotografická, nebo otázková soutěž? Všechny odpovědi a ještě mnohem více získáte v našem velkém přehledu!

Kdyby existoval jednoduchý recept na univerzální soutěž, která zaujme všechny soutěžící a přivede na váš web spousty návštěvníků, asi by neexistovalo tolik druhů soutěží. Jelikož je však každá firma svou nabídkou jedinečná, je třeba dbát i na jedinečnost a vhodnost zvolené propagace. Ostatně to platí pro jakoukoliv reklamu. Zatímco pečivo si každý den kupujeme bez jakýchkoliv vnějších stimulů, nejnovější modely aut bychom pravděpodobně neobjevili, dokud bychom je skutečně nepotřebovali. Pokud se rozhodnete investovat do reklamy formou internetové soutěže, zvolte si takovou, která zaujme vaši cílovou skupinu a přivede na váš web skutečné zákazníky. Z čeho tedy můžete vybírat?

1. OTÁZKOVÁ SOUTĚŽ NA WEB

Jedná se o soutěž, která probíhá přímo na vašem nebo soutěžním webu. Velké firmy také často vytvoří specializovaný web jen pro účely soutěže.

 • Pokud je soutěž přímo na vašem webu, soutěžící se snadno proklikne do jiné sekce a může se rovnou podívat na zboží, které ho zaujme.
 • Eliminujete množství soutěžících, kteří se zúčastní spousty soutěží, aniž by se doopravdy zajímali o pořadatele.
 • Na vlastním webu můžete pracovat s podrobnými statistikami a využít tak soutěž i k analýze stránek.
 • Pokud pořádáte soutěž přes soutěžní portál, získáte spoustu soutěžících a další možnosti profesionální propagace s minimální námahou.

Pro koho je vhodná:

 • Firmy, které potřebují nasměrovat zákazníky přímo na svůj web.
 • Weby, které chtějí získat reálné statistiky a dále s nimi pracovat.
 • E-shopy, které hledají skutečné zákazníky, ne jen soutěžící.

Podívejte se na konkrétní příklad, jak vypadá otázková soutěž na web:

Webová soutěž může mít vcelku jakoukoliv grafickou podobu, vše závisí na preferencích pořadatele. Důležité je však uvést všechny povinné informace, jako jsou pravidla, termín a ceny v soutěži. To platí ostatně pro jakoukoliv formu internetové soutěže.

Výhodou webové soutěže je také to, že ji můžete snadno vložit i na váš web (a vlastně jakýkoliv další web) a tím lákat ještě více soutěžících. Soutěž vložíte pomocí automaticky vygenerovaného odkazu a na vašich stránkách bude vypadat nějak takto:

Pro firmy  Jak si objednat.cz

 

2. OTÁZKOVÁ SOUTĚŽ NA FACEBOOK

Soutěž pořádaná na Facebooku se snadno zakládá a výborně se propaguje. Těžko ji však dostanete k uživatelům, kteří na Facebooku nesoutěží či vůbec nemají účet (např. starší generace).

 • Pomocí otázek můžete šikovně nasměrovat soutěžící přímo na váš web – ptejte se na otázky ohledně vašich služeb či nabídky produktů (např. V kolika vůních se vyrábí mýdlo X?).
 • Nezapomeňte připojit nápovědu – nechcete přece, aby se soutěžící na webu ztratili a k dokončení soutěže se již nevrátili (např. odkaz na kategorii mýdel na vašem webu).
 • Díky předpřipraveným aplikacím vytvoříte soutěž během pár minut.
 • Díky sdílení a aktivitě soutěžících získáte více soutěžících. Ale pozor, dle pravidel Facebooku nesmíte sdílení soutěže po soutěžících požadovat! Shánění „Liků“ však ano.
 • Facebook nabízí poměrně efektivní možnosti propagace za rozumnou cenu – využijte ji!

Pro koho je vhodná:

 • Firmy, které chtějí představit svoji (novou) nabídku.
 • E-shopy, které chtějí nalákat k nákupu např. před Vánoci.
 • Online magazíny a kulturní portály, které chtějí propagovat konkrétní akci.
 • Weby, které potřebují získat nové uživatele či odběratele obchodních sdělení.

Podívejte se na konkrétní příklad, jak vypadá otázková soutěž na Facebook:

FB otázková soutěž

3. FOTOGRAFICKÁ SOUTĚŽ NA FACEBOOK

 • Díky aktivitě soutěžících bude vaše soutěž i celá firma více vidět – využijte Facebook!
 • Pomocí vhodně zvoleného tématu můžete získat originální fotografie pro další použití (např. vyfoťte vašeho mazlíčka – web s krmivy).
 • Nezapomeňte zvolit odpovídající cenu – soutěžící mají s pořízením fotografie jisté úsilí a kvůli klíčence či pytlíku bonbonů jej vynakládat nebudou.

Pro koho je vhodná:

 • Firmy, které se chtějí dostat do povědomí určité skupiny zákazníků (např. konzumenti čokolády).
 • Firmy, které se orientují na mladé – zajímavá soutěž se bude šířit sama jako virál.
 • E-shopy, které chtějí nalákat k nákupu např. před Vánoci.
 • Pořadatelé, kteří chtějí být na Facebooku vidět- soutěžní fotku každý rád sdílí.

Podívejte se na konkrétní příklad, jak vypadá fotografická soutěž na Facebook:

FB foto soutěž

Jaké soutěže si tedy můžete založit přes Soutěže.cz? 

Webová otázková soutěž – již od 500,- +DPH

Facebooková otázková soutěž – již od 500,- +DPH

Facebooková fotografická soutěž – již od 2000,- + DPH

Ještě stále nevíte, jakou soutěž zvolit právě pro vaši firmu? Ptejte se nás na info@souteze.cz !

© Copyright 2014, All Rights Reserved