24Čvn

Jak správně vytvořit odkazovou soutěž?

Pořádáte soutěže a chcete, abychom vám je zveřejnili na Souteze.cz? Souteze.cz navštěvuje denně až 1 000 unikátních návštěvníků. O tom, zda se vaší soutěže zúčastní, rozhoduje již první dojem. Proto je důležité, aby soutěž splňovala alespoň minimální formální požadavky, které ji dělají soutěží. Přečtěte si, jaké to jsou.

Formality poprvé – povinné náležitosti

Soutěž je reklama, kterou chcete zaujmout a získat zákazníka. Ať už má podobu PR článku nebo dvou řádkové výzvy na Facebooku, ve všech případech musí být jasná odpověď na následující otázky: CO, KDY, JAK, O CO. 

 

  • CO: Soutěž o auto, kolo, mobil…Vyhrajte nový Samsung Galaxy…Soutěžte s námi o zájezd do…
  • KDY: Soutěž trvá od (datum otevření) – do (datum konce) soutěže
  • JAK: Odpovězte na soutěžní otázku a odpověď odešlete e-mailem…Vyfoťte se a fotku nahrajte na Facebook…
  • O CO: Výherce získává dvě vstupenky do Moravského divadla dle vlastního výběru…

Formality podruhé – špatný odkaz

Jako majitelé webových stránek asi víte, jak důležité je, aby zákazník rychle jednoduše našel našel na webu to, co hledá. Stejně tak soutěžící očekává, že když klikne na odkaz Navštívit tuto soutěž, otevře se mu soutěž.

Při vkládání soutěže je třeba uvádět URL odkazující na stránku se soutěží, nikoli na hlavní stranu webu. Je to stejné jako s jinou reklamní nabídkou. Soutěžícímu stejně jako zákazníkovi musí být jasné, co po něm chcete, dokdy to má udělat, co pro to má udělat a co zato získá. Soutěžícího, který se ve vaší soutěži nezorientuje jasně a rychle, můžete odradit a zákazníka z něj uděláte jen těžko.

Máte málo účastníků?

Nepřináší vaše soutěž i přes splnění formálních náležitostí kýžené výsledky? Možná máte neatraktivní ceny nebo podmiňujete soutěž neadekvátními podmínkami. Přečtěte si o dalších běžných chybách pořadatelů v našem článku „Aby soutěž vypadala jako soutěž…“. Nebo se na obraťte. Ráda vám poradím.

Share this Story

About admin

spravuji tento web

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

© Copyright 2014, All Rights Reserved